Müziğin önemi hakkında bir konuşma hazırlayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Müziğin önemi hakkında bir konuşma hazırlayınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Müziğin önemi hakkında bir konuşma hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Müziğin önemi hakkında bir konuşma hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Müzik hayatımızda ağır şarkılarla ruhumuzu dinlendiren hareketli şarkılarla bizi neşelendiren en önemli kaynaklarımızdandır. Canımız sıkkınsa hareketli bir şarkı açarız keyfimiz yerine gelir. Otobüste işe okula giderken kulaklığımızda sürekli çalan ruh halimizi şekillendiren bir müzik vardır.

Bunun yanı sıra enstrüman çakmakta hayatımıza yön veren, şekil veren önemli aktivitelerdendir. Günümüzde eğilimi olan her insan en az bir enstrümanın eğitimini almalıdır. Dünyada bir çok farklı müzik kültürü vardır. Her ülkenin müzik zevki kültürü endüstrmanları farklıdır.


Müziğin önemi hakkında bir konuşma hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Müzik bir dehliz gibidir. Dünyanın ilk çağlarından itibaren insanoğlu müzik yapmaya başlamıştır. Müziğin çağlar içerisinde gelişmesiyle insanların ruhunun üzerinde etkisinin olduğu fark edilmiş, müzik ile insanları tedavi etme yöntemleri geliştirilmiştir.

Günümüzde insanlar ruh hallerine göre farklı müzikleri dinledikleri bunu doğrulayan en gerçekçi örnektir. Müzik, insan sesi ve halk oyunları gibi ve enstrumanlarla bir araya geldiğinde bir kültürün oluşmasının temelini oluşturmaktadır. Günümüzde bir çok müzik tarzı meydana gelmiştir.

İnternetin son on yılda hızla gelişmesiyle, bu gün müzik kültürü oldukça gelişmiş ve tüm sesler dijital ortama aktarılmıştır. Artık insanlar bir bilgisayar üzerinden kendi istedikleri müzikleri yapabilmektedirler.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Müziğin önemi hakkında bir konuşma hazırlayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!