Ders Notları

Nasrettin Hoca kimdir? Araştırınız.

4. Sınıf Türkçe Nasrettin Hoca kimdir? Araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Nasrettin Hoca Türk güldürü ve mizah tarihinin en önemli karakterlerinden bir tanesidir. Selçuklu döneminde Akşehir de yaşamamış efsanevi kişiliktir. Nasrettin Hoca hazır cevaplı ve mizahi anlayışla olaylara yaklaşan birisidir.
Nasrettin Hoca Hortu köyünde doğup burada medrese de eğitim almış köyün imamlığını yapmış, Akşehir’e göçerek burada çeşitli görevler üstlenmiş kadılık yapmıştır. Nasrettin Hocanın ölümüyle adına anlatılan hikayeler efsaneye dönüşmüş öldüğü yüzyıldan itibaren ünü yayılmıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Türkçe ders kitabı mızda Nasrettin hoca hakkında detaylı bilgi öğrenmek bir Nasrettin hoca da kim olduğunu bilmek istediğimiz zaman bu araştırma ödevimizi her zaman doğru kaynakları tercih ettiğimiz ve ders kitaplarımızda bize yardım eden forumun sayfa sitesinden bularak verdiği cevaplarla bilgilerle Nasrettin hoca hakkında kısa ve özlü bilgilere ulaştı verdiğiniz bilgiler ve cevaplar için teşekkür ederim sizler sayesinde Türkçe dersimi tamamladım verdiğiniz dersteki bilgiler hem anlatacağı hem bilgilendirici hem kısa bir şekilde bu konuyu anlamama yardımcı oldu size çok teşekkür ediyorum her zaman sizlere takip edeceğiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.