Ders Notları

Neden yemek yediğimizi hiç düşündünüz mü? Yemek yemediğimiz zamanlarda kendimizi neden hâlsiz hissederiz?

4. Sınıf Fen Bilimleri Neden yemek yediğimizi hiç düşündünüz mü? Yemek yemediğimiz zamanlarda kendimizi neden hâlsiz hissederiz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Neden yemek yediğimizi daha öncede düşündüm. Gün içerisinde işlerimizi yapmak ve hayatımızı devam ettirebilmek için enerjiye ihtiyaç duyarız. Bu enerjiyi ise yiyeceklerden alarak hayatımızın devamı içerisin gerekli olan enerjiyi sağlarız.
Yemek yemediğimizde kendimizi halsiz hissetmemizin temel nedeni hayatı fonksiyonların ve işlerimizi yerine getirmek için ihtiyacımız olan enerjinin sağlanmaması nedeniyle kendimizi halsiz olarak hissederiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda çeşitli işlerimizi ve görevlerimizi yapabilmek hayatta kalabilmek için enerjiye ihtiyaç duyarız enerjiyi yemiş olduğunuz besinlerden ve içmiş olduğunuz içeceklerden karşılarız örneğin yemek yemediğim izi su içmediğimizde düşündüğümüz zaman halsiz yorgun hasta olabiliriz bunun önüne geçmek için beslenir ve su tüketiriz bu şekilde enerjiye sahip oluruz sahip olduğumuz enerji ile hayatımızı sürdürürüz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.