Nelerle mutlu olursunuz?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı Nelerle mutlu olursunuz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Nelerle mutlu olursunuz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Alışveriş yaptığım zaman, bir şey de başarılı olduğum zaman bir gün sevdiklerinle beraber olduğumuz zaman bir gün hastalandığımda iyileştiğim zaman, bir şey öğrendiğim zaman, hoşlanmadığım bir şey son bulduğu zaman, oyun oynadım ve oyunda yendiğim zaman, kitap okuduğum zaman mutlu olurum.


“Nelerle mutlu olursunuz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Alışveriş yaptığım zaman çok istediğin bir şeyi elde ettiğim zaman, ailemle beraber bir yere gittiğimiz zaman spor aktivitelerine katıldığım zaman, sınav sonuçlarından iyi aldığım zaman, hastalandığımı da iyileştiğim zaman sevdiğim biri hastalandığında iyileştiği zaman da başarılı olduğum zaman, beni üzen şeyler bittiği zaman bir gün sevdiğim şeyleri yediğim zaman bir gün merak ettiğim şeyleri öğrendiğim zaman tatile çıktığım zaman, farklı şehirleri ve kültürleri gördüğüm zaman, sorumluluklarımı yerine getirip dinlenmeye geçtiğim zaman mutlu olurum. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Nelerle mutlu olursunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Ben sevdiklerimle beraber olduğu zaman çok mutlu olurum ya da sevdiğim bir etkinliği yaptığım zaman ya da becerilerimi kanıtlayabildiğim bir spor dalını ya da resime müziği yaptığım zaman oldukça mutlu olurum bir insan mutlu olduğu yerde çok kalmak ister genellikle sevdiklerimizle ve dostlarımızla mutlu oluruz bu da bizim sevgimizi arttırır her zaman sevgimizi arttırmak amacıyla sevdiklerimizle bol anılar biriktirmeli ve sevdiklerimizle beraber her zaman anılarımızı canlandırmalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!