Nerede yaşamak isterdiniz? Seçiminizi etkileyen ilk sebep ne olurdu? | Forum Sayfa Cevapları

Nerede yaşamak isterdiniz? Seçiminizi etkileyen ilk sebep ne olurdu?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Nerede yaşamak isterdiniz? Seçiminizi etkileyen ilk sebep ne olurdu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Nerede yaşamak isterdiniz? Seçiminizi etkileyen ilk sebep ne olurdu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İstanbul, Ankara veya İzmir gibi büyük şehirlerde yaşamak isterim. İlk sebep orada imkanların çok olması. Hem iş yönünden hemde etkinlik gibi faaliyetler, sağlık açısından hastahaneler hep gelişmiş.


Nerede yaşamak isterdiniz? Seçiminizi etkileyen ilk sebep ne olurdu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Her insan farklı bölgelerde yaşamak ister. Kimi insanda yurt dışına meraklıdır. Ben kendi ülkemi çok seviyorum. Bence yurt dışı her ne kadar büyüleyici gözükse de ülkemin havası, imkanları ve insanları orada yok.Bunun için farklı bir şehire gitme imkanım olsa da ülkemin içerisinden bir yer seçerdim. Ben İstanbul, Ankara veya İzmir gibi büyük şehirlerde yaşamak isterim. Bu şehirler büyük şehirler. Bu şehirler çok gelişmiş . Ulaşım, eğitim ve sağlık açısından gelişmiş oldukları için hizmetleri de büyük. Ayrıca gelişmiş bir yer olduğu için orada faaliyet ve etkinliklerde çok olur. Gezme imkanı da daha fazla olabilir. Gezilecek yerler ve aktiviteler açısından büyük imkanlara sahip oluyor. Bu yüzden ben bu şehirlerin birinde yaşamak isterdim. Arkadaşlarımın bazıları ise kalabalıktan sıkıldıkları için trafiği ve insanları daha az ve havası daha temiz olan diğer şehirleri tercih ettiklerini söylerler. Hava ve rahatlık yönünden diğer şehirler de yaşamak için güzel olabilir. Herkes mesleğine ve imkanlarına göre farklı şehirlerde hayatını devam ettirir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Nerede yaşamak isterdiniz? Seçiminizi etkileyen ilk sebep ne olurdu?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak