Nesli tükenen hayvanlar hakkında neler biliyorsunuz? 3. Sınıf


Turkce Ogretmeni

3. Sınıf Türkçe Nesli tükenen hayvanlar hakkında neler biliyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Nesli tükenen hayvanlar hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Dünya üzerinde nesli tükenen hayvanlar, dinozorlar, mamut, moa, Anadolu’daki nesli tükenen hayvanlar mersin balığı, çizgili sırtlanlar, Tanzanya kaplanı, hazar kaplanıdır.


Nesli tükenen hayvanlar hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Hayvanlar zaman içerisinde dünya üzerinden yok olmaya başlamışlardır. Bu yok olmanın sonucunda nesilleri türemez vede üreyemezler. Bunun sonucunda nesilleri tükenmiş olur. Nesillerinin tükenmesine sebep olan bazı olaylar vardır.

İklim değişiklikleriyle buzul çağına girmesi insan eliyle yaşam alanlarının tahrip edilmesi, aşırı avlanma milyonlarca yıl öncesinden dünya üzerine düşen gök taşları veya büyük volkanik patlamalar, bazı Hayvan neslinin dünya üzerinden tamamen yok olmasına sebep olmuştur. Yapılan araştırmalar sonucu bulunan fosillerle dinozorlar, mamutlar ve moa gibi hayvanlar yaşadığı tespit edilmiştir.

Zaman içerisinde yapılan aşırı avlanmalar ve iklim değişiklikleri ile nesli tükenen hayvanlar ise Tanzanya kaplanı, hazar kaplanı, Anadolu partı, Anadolu aslanı, mersin balığı, çizgili sırtlan vede Anadolu kaplanı nesli tükendiği bilinen hayvanlardır. Son yıllarda yapılan araştırmalarda Anadolu kaplanının Toros dağlarında rastlanıldığı araştırmalar tarafımdan belirtilmiştir. Belkide henüz nesli tükenmemiştir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Nesli tükenen hayvanlar hakkında neler biliyorsunuz? 3. Sınıf

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Doğal ortam hem yok olması doğal ortamlara insanların zarar vermesi ve avlanma zamanı olmadığı şekilde ya da avlanma ya izin verilmeyen hayvanlara izinsiz bir şekilde avlanmaları küresel ısınma çevre kirliliği gibi temel sebeplerden dolayı ciddi şekilde etkilenen hayvanlar ve nesli tükenmekle karşı karşıya kalan hayvanlar elbetteki toplumumuzda var olan bir sorun haline gelmiştir. İnsanlar kadar hayvanlarda çevre kirliliğinden Doğal çevrenin yok olmasından iklimin gitgide ısınmasından bu kutupların erimesi ile ciddi şekilde etkilenmiştir bu da bazı hayvanların nesillerinin Yok olmasına bazıları da nesilleri tükenmek ile karşı karşıya bırakmıştır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!