Ders Notları

Nesli tükenen hayvanların korunması için yapılması gerekenleri ve nesillerinin tükenme nedenlerini arkadaşlarınızla tartışınız.

8. Sınıf Türkçe Nesli tükenen hayvanların korunması için yapılması gerekenleri ve nesillerinin tükenme nedenlerini arkadaşlarınızla tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Nesli tükenen hayvanların korunması için yapılması gerekenleri ve nesillerinin tükenme nedenlerini arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Zaman içerisinde doğal yaşam alanlarının azalmasıyla bazı hayvan türleri yok olmaya mahkum edilmiştir.

Doğa içerisinde nesli tükenmekte olan hayvanların av koruma kanunuyla korunması üreme alanlarının tahrip edilmemesi, aşırı avlanmanın önlenmesi gerekir. Dünya üzerinde nesli tükenen hayvanlar, mamutlar, dinozorlar dışındaki hayvanların tamamı insanların yaptığı hatalar sonucu nesilleri tüketilmiştir.


Nesli tükenen hayvanların korunması için yapılması gerekenleri ve nesillerinin tükenme nedenlerini arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Doğada insanların dışında birçok canlı bulunmaktadır. Bunlar farklı çeşit ve türlerden oluşan bitkiler ve hayvanlardır. Hayvanların yaşadıkları ortamlarda fiziksel yapılarına göre çeşitlilik bulunur.

İnsanlar hayvanları korumak ve nesillerinin tükenmesini önlemek için çabalar içinde bulunması gerekir. Hayvanların nesillerinin tükenmesini önlemek için ülkemizde de dönem dönem bazı hayvanların avlanması yasaklanmış, nesli tükenmek üzere olan hayvanlar için korumalar çıkarılmış, dönemsel yasaklar oluşturarak, hayvanların üremesi sağlanılmıştır. Hayvanlara karşı üretilen, yapılan kötü muameleler ve şiddet engellenmeli, hayvanların üreme alanlarının tahrip edilmesi engellenmelidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Nesli tükenmekle karşı karşıya kalan hayvanları koruma altına almak neslini devam ettirmek doğal ortamlarına zarar vermeden doğal ortamlarda yaşama imkanı vermek elbette ki insanların elindedir. Nesli tükenmekle karşı karşıya kalan hayvanlar genellikle doğal doğal ortamları zarar görmüş ve küresel ısınma iklim değişikliği sebebiyle yaşanılabilir ortamları bulamamış bilinçsiz avlanma veya çevre kirliliği sebebi ile olabildiğimiz ve diyebiliriz. Nesli tükenmekle karşı karşıya kalan hayvanların nesillerinin devam ettirmek elbetteki doğan’ın döngüsü için çok gerekli bir amaçtır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı