Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bitki ve hayvan türleri nelerdir? Açıklayalım. | Forum Sayfa Cevapları

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bitki ve hayvan türleri nelerdir? Açıklayalım.


Fen Bilimleri Öğretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bitki ve hayvan türleri nelerdir? Açıklayalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bitki ve hayvan türleri nelerdir? Açıklayalım.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Dünya ve ülkemizde nesli tükenmek üzere olan birçok hayvan nesli ve bitki nesilleri bulunmaktadır Şuna da belirlenen en büyük tehlike altında olan Dünya üzerinde yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış olan bitkiler kutsal Helena Çiğli Sandal ağacı tesmiye bitkisi Sonya Gül soğanı kar çiçeği yabani Karanfil Mavi Yıldız sayılabilmektedir.

Dünya üzerinde yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan hayvanlar ise vaşak leopar çita Sumatra orangutanı Deniz iguanası Panda dağ gorili Sumatra kaplanı Meksika yunusu sayılabilir.


Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bitki ve hayvan türleri nelerdir? Açıklayalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Ülkemizde ve dünya üzerinde nesli tükenmek üzere olan birçok bitki ve hayvan türleri bulunmaktadır. Bu hayvan türleri ve bitkiler küresel ısınma sonucu iklim değişiklikleri insanların bilinçsiz avlanmaları insanların bilinçsiz tarım faaliyetleri gibi sebeplerle dünya üzerinden yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır.

Dünya üzerinde ve ülkemizde yakın zamanda yok olmuş veya yok olmak üzere olan birçok hayvan türü ve bitki bulunmaktadır. Bunları sayacak olursak ülkemizde Anadolu leoparı Anadolu aslanı kunduz Kelaynak kuşları Ceylan Akdeniz foku Ankara keçisi Alageyik sayılar bildiği gibi bitkilerden de salep yapımı için kullanılan orkideler sığla ağacı kasnak meşesi sayılabilir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bitki ve hayvan türleri nelerdir? Açıklayalım.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak