Nüfusu fazla olan iller hangileridir? Sizce bu durumun sebebi nelerdir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Nüfusu fazla olan iller hangileridir? Sizce bu durumun sebebi nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Nüfusu fazla olan iller hangileridir? Sizce bu durumun sebebi nelerdir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Nüfusu fazla olan iller ;

İstanbul : 13.255.685

Ankara : 4.431.719

İzmir : 3.354.934

Bursa : 1.905.570

Bu şehirlirin fazla yoğun olma sebebi yaşam kalitesinin yüksek olmasından ve iş olanağının fazla olmasından kaynaklıdır.


Nüfusu fazla olan iller hangileridir? Sizce bu durumun sebebi nelerdir? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Nüfusu fazla olan iller in başında İstanbul, Ankara, İzmir, gelir. Burada nüfus yoğunluğu iş olanağından kaynaklı olup fazla göç alınmıştır. Bu durum genelde sanayileşen ve fabrikalaşan şehirlerde görülür. Bu tür şehirlerde yaşam kalitesi çok yüksektir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Nüfusu fazla olan iller hangileridir? Sizce bu durumun sebebi nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Türkiye nüfusu hızla çoğalan ve genç kesimi fazla olan ekonomisi hızla gelişen seciliülkeler arasındadır. Ülkemizde bulunan 81 ilde en kalabalık olanları stanbul İzmir ve Ankara Iğdır.İstanbul'da nüfusun fazla olması hem İstanbul'da iş imkanının ben fabrikaların daha fazla olması ve orada oğal güzelliklerin ve yaşamın daha kaliteli olması buraya giden nüfusun ve yerleşimin artmasına sebep olmuştur İzmir denizlerle çevrili bir il olduğundan dolayı turistlerin ve insanların beğenip seçtiği bir yer olarak görünür Ankara Türkiye'nin başkenti olduğundan dolayı hem temiz havası hem de iş imkanı ile birçok insanı buraya çeker
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!