Nukilik’in yaşadığı doğal ortamda görülen kutup ikliminin özellikleri hakkında çıkarımlarda bulununuz.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Nukilik’in yaşadığı doğal ortamda görülen kutup ikliminin özellikleri hakkında çıkarımlarda bulununuz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Nukilik Kuzey kutbu’na en yakın bir bölgede yaşamaktadır. Kutup bölgeleri soğuk karlı ve buzullarla kaplı Toprak örtüsü ile bilinir. Bu bölgede toprak için herhangi bir bitkinin yaşamasına uygun değildir.
Bundan dolayı tarım yapılmasına elverişli bir toprak yapısı bulunmaz yılın tüm zamanında buzlar altında bu bölge sıcaklığın sıfırın altında olduğu bir yerdir. Bu da insan yaşamını olumsuz olarak etkiler insanlar sıcak kalabilmek için İglo adını verdikleri yaşam alanlarında yaşarlar. İklimin sertliğinden dolayı insanlar hayatlarını balıkçılık ve avcılıkla sürdürmektedir. İklimin sertliğinden dolayı bölgede kutu ayıların dan başka farklı türler nadiren görülür iklimin sertliğinden dolayı insan yoğunluğunun olmadığı bir bölgedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Nukilik’in yaşadığı doğal ortamda görülen kutup ikliminin özellikleri hakkında çıkarımlarda bulununuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Dünyada bulunan bölgemizde bulunan birçok iklim şartlarının farklı özelliklere sahip olduğunu gözlemleyebiliriz iklim şartlarına bağlı olarak insanların tarım hayvancılık ve çeşitli işlerde uğraştığını görebiliriz ülkenin topraklarını ve ülkenin genel durumunu iklimler değiştirebilir iklimler sayesinde insanlar yaşam tarzlarını değiştirebilirler çok fazla sıcak geçen mevsimler çok fazla soğuk gece mi isimlerde insanların farklı işlerde uğraştığını görebiliriz ve farklı meslekler edildiklerinde gözlemleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!