Nuri Demirağ’ın çalışmalarının ülke ekonomisine katkıları neler olabilir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Nuri Demirağ’ın çalışmalarının ülke ekonomisine katkıları neler olabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Nuri Demirağ çalışmaları ile büyük katkılar sağlamıştır Nuri Demirağ Öncelikle ülkemizde o dönemde demiryolu çalışmaları yarım bırakıldığında Fransız şirket tarafından yarım bırakılan işleri devralarak bir gün gibi kısa bir sürede Balyoz larla tüneller açarak tren yolunu tamamlamıştır, Kardeşiyle birlikte çalışarak Samsun-Erzurum, Sivas-Erzurum ve Afyon-Dinar hattının 1012 kilometre yol yapmış tır.
Ayrıca ilk yerli uçak fabrikasını Dinar’da açmış İstanbul Yeşilköy’de İlk uluslararası Havalimanı inşa etmiş Gök Okulu açarak burada pilot eğitimleri vermiştir Türkiye’nin ilk yerli tek motorlu uçağı ilk çift motor yerli uçağı ve de ilk yolcu uçağını yaparak uçurmuştur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Nuri Demirağ’ın çalışmalarının ülke ekonomisine katkıları neler olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Nuri Demirdağ gibi başarılı iş adamları çeşitli alanlarda yapmış olduğu başarılı çalışmalarla ve ülke ekonomisi sağlamış olduğu katkılarını bilinen ve tanınan kişisel özellikleri ile vatan sevgisi ve balına bilinen işadamları ülkemizi kalkındırmak daha büyük ülke ekonomisine destek olmakta ve ülkemizin gelişimi için birçok atkıyı beraberinde getirmektedir. Bizler de vatansız etmek istiyorsak vatanımız için çalışmak istiyorsan uyu vatanımız için verimli bir şeyler yapmak istiyorsak Nuri Demirdağ gibi çalışmalar yapmalı ve kendimizi geliştirmeliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!