Ders Notları

Öğrencilerden biri sorumluluklarını yerine getirmezse ne olur? Açıklayınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Öğrencilerden biri sorumluluklarını yerine getirmezse ne olur? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Öğrencilerden biri sorumluluklarını yerine getirmezse ne olur? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Grup çalışmalarında gruptan bir öğrenci verilen görevi yerine getirmez ise grup çalışmasının hiç bir önemi kalmaz. Yapılması gereken her şey boşa yapılmış olur. Grup çalışmalarında sorumlu öğrenciler ile çalışmak bu yüzden çok önemlidir. Bu tür etkinliklerde bir kişinin görevini yerine getirmemesi grup çalışmasında bulunan diğer öğrencileri zor duruma düşürmektedir.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Grup halinde çalıştığımız zaman öğrencilerden biri sorumluluklarını yerine getirmediği zaman elbette ki çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir çünkü bir kural ve bir kural içerisinde yürüyen grup çalışmasını eksiksiz ve tam bir şekilde gitmesi için herkes grup ve sorumluluklarının farkında olmalıdır bir kişi bunu aksatları ise ve tam bir şekilde yapmazsa diğer işler aksar ve diğer işler zamanında bitmez.

  2. Grup halinde çalışan öğrencilerin herhangi bir görevini yerine getirmediyse elbette ki grup halinde çalışmak veya çeşitli sorduklarımızı yerine getirmekte aksaya bilecek birçok sorunu ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra sınıfımıza ve okulumuzda bulunan kurallara uymamız gerekir sınıf kurallarına uyduğumuz zaman arkadaşlarımızla beraber Güzel zaman geçiririz arkadaşlarımız da daha güzel mutlu bir eğitim öğretim görürüz ve birlikte hareket ettiğimiz zaman herkes görevinin ve sorumluluğun farkında olduğu zaman daha iyi birçok sonuçların ortaya çıktığını görebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.