Ders Notları

Öğrencilerin de uyacağı kurallar vardır. Yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiş olan bu kurallara örnekler veriniz.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Öğrencilerin de uyacağı kurallar vardır. Yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiş olan bu kurallara örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Öğrencilerin de uyacağı kurallar vardır. Yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiş olan bu kurallara örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Öğrencilerin uyacağı kurallar

 • Okudukları sınıfı kirletmemek, tahtaya, sıra gibi malzemelere zarar vermemek.
 • Okul malına zarar vermemek.
 • Ders sattinde okuld bulunmak.
 • Ders bitmeden, okul tatil olmadan okuldan çıkmamak.
 • Okul bayrak törenlerinde bayrağa saygı duruşunda durmak, İstiklâl marşlarını okumak, bu törenlere katılmak zorunludur. bu ayrıca vatandaşlık görevidir. Milli bir görevdir.

Öğrencilerin de uyacağı kurallar vardır. Yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiş olan bu kurallara örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Okullar devlete bağlı yasalar ve yönetmelikler ile yönetilen belli kuralları olan eğitim yuvalarıdır. Okul içerisinde öğrenciler bu kurallara uymak zorundadır.

 1. Öğrenci okulun belirlediği kılık kıyafet ve temizlik bakımlarını uyarak okula gelmek zorundadır.
 2. Okulun açılış ve kapanışlarındaki bayrak törenlerine katılır. Bayrağa saygı duruşunda bulunur. İstiklal marşını okur.
 3. Sınıf eşyalarına ve okul mallarına zarar veremez.
 4. Ders sırasında öğretmenini dinler ve dersi bozacak hareketler yapamaz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merve dedi ki:

  Öğrencilerin daha iyi bir eğitim görmesi ve öğrencilerin arkadaşları ile okul ortamında daha verimli eğitim-öğretim görebilmesi için sınıf ve okul kuralları vardır. Bu kurallar elbetteki bizleri öğretmenlerimizi arkadaşlarımızı ve okulumuzun düzenini belirler. Örneğin sınıf kurallarına uyarak arkadaşlarımızla beraber oku sınıfımızı temiz tutabilir dersleri daha iyi dinleyebilir öğretmenimize sözünü kesmek ve gürültü yapmak gibi çeşitli rahatsız edici davranışlardan uzak kalabilir Ayrıca okula zamanında gelen arkadaşlarımızın ve kendimizin bir kadını derslere iyi verebiliriz. Aynı şekilde okul kurallarına uymak yalnız sınıf arkadaşlarımızın değil diğer sınıf arkadaşlarımızın da ders dinlemesine ve derslerde daha başarılı olmasına yardımcı olan yazılı kurallardır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.