Öğretmeninizin anlattıklarını dinlerken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Öğretmeninizin anlattıklarını dinlerken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Öğretmeninizin anlattıklarını dinlerken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Öğretmenimi dinlerken kimseyi rahatsız etmem. Öğretmenimi sessizce dinler ve bize anlattıklarını dikkatli şekilde anlamaya çalışırım.


“Öğretmeninizin anlattıklarını dinlerken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Öğretmenimizi derste dinlerken her zaman sessiz ve dikkatli olmalıyız. Dersi bölecek hareketlerden her zaman kaçınmalıyız. Öğretmenlerimiz dersi anlatırken arkadaşlarımızı rahatsız etmemeli ve kimsenin dersi dinlemesini engel olmamalıyız. Ders anlatılırken dikkat dağıtacak davranışlardan her zaman kaçınmalıyız. Dersi dinlemek ve sınavlardan yüksek not almak için öğretmenimizi dikkatli ve sessiz bir şekilde dinlemeliyiz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Öğretmeninizin anlattıklarını dinlerken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Öğretmenlerimiz bize bir şey öğrettiği zaman veya öğretmenlerimiz bir derste bize bilgi vermek istediğin zaman öncelikle öğretmenimize sessiz bir şekilde dinlememiz gerekir öğretmenimize sözünü kesmememiz gerekir öğretmenimizin ve orada bulunan arkadaşlarımızın dikkatini dağıtacak görüntüden ve sesten uzak kalarak öğretmen söylemiş olduğu sözlere dikkatli ve özenli bir şekilde can kulağıyla dinlemek oldukça önemlidir.
Tuğçe
Öğretmenlerimin anlattıklarını dinlediğim zaman öncelikle sessiz olurum sessiz bir şekilde öğretmenimi dinlerim öğretmenimin dikkatini dağıtacağım davranışlardan uzak dururum öğretmenim bir şey anlattığı zaman can kulağıyla dinlerim öğretmenini bana anlattıkları bazen beni hayat için etkileyecek kurallar olduğunu biliriz bazen ise eğitim ve öğretim hakkında bize bilgi verir öğretmeninize bu sebepten dolayı her zaman güzel bir şekilde dinlemeliyiz öğretmenimizin her bir kelimesi bizim için mücevherdir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!