Ders Notları

Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Okul çantasını hazırlarken gerekli olan araç gereçleri koyarım. Bunun sebebi çantamda gereksiz araç gereçler ile ağırlık yapmamaktır.


“Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Okul çantamı her sabah kontrol ederim. Gece uyumadan hazırlamama rağmen sabahları son bir kez kontrol ederim. O gün hangi derslerim varsa ona göre eşyalarımı düzenler ve yerleştiririm. Örnek vermek gerekirse o gün matematik dersim varsa cetvel takımımı, matematik defterimi mutlaka çantama koyarım.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir okul çantası hazırladığım zaman öncelikle okul çantasına koyacağım araç gereçler kitabı defterler ders programına uygun olmalıdır fazla ve gereksiz eşyaları koymamalıyım çok fazla ağır bir çantayı hiçbir öğrenci taşımak istemez bu sebepten dolayı çantama koyduğum eşyaları yeterli miktarda ve yapacağım derslere göre ayarlayarak koyarım ve bu şekilde hem derslerinde verimli sağlarım hem de boşu boşuna eşya taşımamış olurum hem de eksiksiz eşyasız bir şekilde eğitimime hazırlanırım.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.