Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Okul çantasını hazırlarken gerekli olan araç gereçleri koyarım. Bunun sebebi çantamda gereksiz araç gereçler ile ağırlık yapmamaktır.


“Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Okul çantamı her sabah kontrol ederim. Gece uyumadan hazırlamama rağmen sabahları son bir kez kontrol ederim. O gün hangi derslerim varsa ona göre eşyalarımı düzenler ve yerleştiririm. Örnek vermek gerekirse o gün matematik dersim varsa cetvel takımımı, matematik defterimi mutlaka çantama koyarım. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Okul çantası hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Bir okul çantası hazırladığım zaman öncelikle okul çantasına koyacağım araç gereçler kitabı defterler ders programına uygun olmalıdır fazla ve gereksiz eşyaları koymamalıyım çok fazla ağır bir çantayı hiçbir öğrenci taşımak istemez bu sebepten dolayı çantama koyduğum eşyaları yeterli miktarda ve yapacağım derslere göre ayarlayarak koyarım ve bu şekilde hem derslerinde verimli sağlarım hem de boşu boşuna eşya taşımamış olurum hem de eksiksiz eşyasız bir şekilde eğitimime hazırlanırım.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!