Ders Notları

Okul kaynaklarını verimli kullanmak için neler yapılabilir?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Okul kaynaklarını verimli kullanmak için neler yapılabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Okulumuzdaki kaynakları verimli kullanmak için ihtiyacımız olan ısınma elektrik su ve temizlik ürünleri gibi temel kaynakları sadece ihtiyacımız olduğu zaman belli miktarda kullanmamız israf etmemiz gerekir.
Ayrıca okulumuzdaki kaynakları verimli kullanmak için sıralarımızı masalarımızı spor aletlerine topları iyi bir şekilde özenle kullanmalı zarar vermeden ihtiyacımızı görerek yerine nazik bir şekilde bırakmamız büyük bir önem ifade eder. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okul kaynaklarını tasarruflu kullanmak için öncelikle lavabolarında kullandığımız elektrik ve suyu dikkatli bir şekilde kullanmaya dikkat etmeliyiz örneğin okulumuzda kullandığımız suları ve çeşmeleri boş yere açık bırakmamalıyız ihtiyacımız olduğu zaman açmalı ihtiyacımız olmadığı zaman sıkı bir şekilde kapatmalıyız yanan boş yere aşıklar varsa onları kapatmalıyız gündüz ışık kullanmaktan kaçınmalıyız elbetteki okulumuzda bulunan araç gereçleri dikkat etmek de gerekir araç gereçleri temiz özenli bir şekilde kullanmakta temizlik ve okulumuzun düzenli bir şekilde kalması için gereklidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.