Ders Notları

Okulda başınızdan geçen ya da tanık olduğunuz bir olayı aşağıya yazınız.

7. Sınıf Türkçe Okulda başınızdan geçen ya da tanık olduğunuz bir olayı aşağıya yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulda başınızdan geçen ya da tanık olduğunuz bir olayı aşağıya yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Okulda okul temsilcisinin seçmek için bir araya geldik Her sınıftan var olan sınıf başkanları bir araya gelerek Okul temsilcisi için oy kullanarak bizi O yıl temsil edecek olan öğrenciyi seçtik.


Okulda başınızdan geçen ya da tanık olduğunuz bir olayı aşağıya yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Okulda basketbol turnuvası yapılıyordu. Bizim sınıfta basketbol turnuvasında mücadele eden ve başarılı sınıflar arasında yer alan bir sınıf olarak sayılıyordu. Bir bir rakiplerini egale ederek birincilik kupasını sınıfımıza getire bizim sınıfı okulda bir yapmışlardı.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İlkokul yıllarında öğretmenimizin düzenlemiş olduğu 23 Nisan etkinliğine katıldı. 23nisanulusalegemenlikveçocukbayramı Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çocuklara armağan ettiği ve her yıl büyük coşkuyla büyük sevinç ve mutluluk ve kutlamış olduğumuz okulları istediğimiz etkinlikler yaptığımız ve çok güzel anılar biriktirdiğimiz bir milli bayram mıdır. Öğretmenimiz her sene 23 nisan’ı kutlamak amacıyla etkinlikler yapar. Bu etkinliği etiler’de şiir okumak günün anlam ve önemini anlatmak görsellerle korolarda şarkı söylemek ve farklı etkinlikler yaparak farklı yöresel kıyafetler giyerek eğlenceli vakit geçirmek olabilir. İlkokul yollarında en çok eğlendim ve en çok zaman geçirdiğim 23 Nisan kutladığımız zamanlardır.

  2. Samira dedi ki:

    Sizler bir tanesiniz ödevlerimi her zaman buradan kontrol edeceğim

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.