Ders Notları

Okulda hangi özgürlük ve sorumluluklara sahipsiniz? Listeleyerek arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

8. Sınıf Din Kültürü Okulda hangi özgürlük ve sorumluluklara sahipsiniz? Listeleyerek arkadaşlarınızla değerlendiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulda hangi özgürlük ve sorumluluklara sahipsiniz? Listeleyerek arkadaşlarınızla değerlendiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: okuldaki özgürlüklerin seçme ve seçilme hakkı, düşüncelerimi ifade etme, Eğitim alma hakkı gibi her çocuğa verilmiş olan çocukluğunu yaşama hakkı gibi haklarımızdır. Okuldaki sorumluluklarım ise ödev yapma, verilen görevleri yerine getirmek, büyüklerime karşı saygılı olmak gibi sorumluluklardır.


Okulda hangi özgürlük ve sorumluluklara sahipsiniz? Listeleyerek arkadaşlarınızla değerlendiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Okulda ki özgürlüklerimiz ; seçme ve seçilme hakkı,  eğitime bilgi alma hakkı, Oyun ve çocukluk gereksinimleri olan oyun gibi haklarımızı elde etmektir. oyun ve çocukluk gereksinimleri olan oyun gibi haklarımızı elde etmektir.
Okuldaki sorumluluklarımız; Öğretmenlerine karşı saygılı olmak, verdiğim sözleri yerine getirmek, ödevlerimi yapmak , ders çalışmak, verilen görevleri yerine getirmek, Okulumuz konusunda koyulmuş olan kurallara uymak ve uyulması konusunda dikkatli olmak  gibi okulun düzenini sağlayan şeylerde yapmamız gereken öğrenci sorumluluklarının.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okulda rahat bir şekilde arkadaşlarımız da oyun oynamak sınıfımızda arkadaşlarımıza ders yapmak en güzel eğitim ve öğretimi öğrenmek arkadaşlarımızla birçok etkinlikte bulunma Ayrıca öğretmenimizle beraber okulla ilgili tüm sorunlarımızı çözmek elbetteki özgürlüklerimizden birkaç tanesidir. Okulda bulunan sorumluluklarımızın başında elbetteki sınıfta ve okulda gürültü yapmamak okul bahçemizin ve sınıfımızı temiz ve lavaboları girdiğimiz zaman su elektrik gibi doğal kaynakları israf etmemek bunun yanı sıra arkadaşlarımızı rahatsız edecek davranışlardan uzak kalmak gibi sorumluluklarımız olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.