Okulda ve evde sizden beklenen davranışlar nelerdir? Açıklayınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Okulda ve evde sizden beklenen davranışlar nelerdir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulda ve evde sizden beklenen davranışlar nelerdir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Okulda ve evde benden beklenen davranışlar; sorumluluklarımı yerine getirmem, büyüklerimin sözünü dinlemem ve onlara yardımcı olmam, saatinde giriş çıkış yapmam, arkadaşlarımla ve çevremdeki insanlarla güzel ilişkilerde bulunmam ve verilen görevleri en güzel şekilde yerine getirmeye çalışmamdır.


Okulda ve evde sizden beklenen davranışlar nelerdir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Gerek okulda gerekse de evde büyüklerimiz bizlerden bazı davranışlar beklerler. Çünkü çocukların sorumlulukları her ne kadar yetişkinler kadar olmasa da yerine getirmesi gereken görevleri vardır. Düzenli ders çalışmak, kendi dağıttığı yerleri toplamak, insanlarla güzel geçinmek, arkadaşlarımla ve çevremdeki insanlarla iyi hareketler içerisinde olmam, saygımı ve sevgimi yitirmeden hareket etmem, verilen görevleri güler yüz ve geciktirmeden yerine getirerek büyüklerimin takdirini almam, benden küçük arkadaş ve kardeşlerime anlayışlı ve güzel davranmamdır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Okulda ve evde sizden beklenen davranışlar nelerdir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Evde bize beklenen ve bizim sorumlu olduğumuz görevlerimiz elbetteki vardır bir evde aile bireylerimiz de beraber yaşadığımız için görev ve sorumluluklarımızın farkında olmalıyız özellikle bir çocukların kişisel bakımına dikkat etmesi görev ve sorumluluklarını tam ve eksiksiz yapması ödevlerinde yaparak başarılı bir öğrenci olması ya da ev işlerinde çeşitli yardım etmesi elbette ki evde olan sorumlulukları arasında yer alır okulda ise uymamız gereken görev ve sorumluluklar arasında okula saatinde gitmek okuldaki belirli kurallara uymak okulda ve sınıfta gürültü yapma bak okulumuzu sınıfımızı temiz tutmak beraber kullanmış olduğumuz lavaboları güzel ve temiz kullanmak Ayrıca arkadaşlarımıza karşı güzel davranışlarda bulunmak öğretmenimize saygılı olmak gibi temel kurallarına uyduğumuz zaman eğitim-öğretimi en güzel şekilde alırız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!