Okulda veya sokakta kimlerle selamlaşırsınız? | Forum Sayfa Cevapları

Okulda veya sokakta kimlerle selamlaşırsınız?


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Okulda veya sokakta kimlerle selamlaşırsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulda veya sokakta kimlerle selamlaşırsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Her gün okula giderken veya yolda birçok insan görürüz. Bende tanıdığım herkese selam veririm. Onlarda bana selam verirler. Böylece konuşma imkanımız olmasa , acelemiz olsa bile birbirimizle iletişim kurmuş oluruz. Okulda öğretmenlerime arkadaşlarıma ve kantindekilerle , sokakta ise tandıklarıma selam veririm.


Okulda veya sokakta kimlerle selamlaşırsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Selam vermek ve selam almak iletişim için çok önemlidir. Her zaman tanıdığımız insanlarla konuşmaya vaktimiz olmayabilir. Ama onlara selam verirsek veya selamlarına karşılık verirsek birbirimizi sevdiğimizi ve değer verdiğimizi göstermiş oluruz.

Her gün okula giderken veya yolda birçok insan görüyorum. Bu insanlardan bazılarını tanıyor, bazılarını tanımıyorum. Okulda öğretmenlerime , arkadaşlarıma, kapıda bulunan güvenliğe, temizlik yan hizmet görevlilerine ve kantinde bulunan kişilere selam veriyorum. Onlarda bana selam veriyorlar.. Böylece sevgimiz artmış oluyor.

Yolda birçok insan görüyorum. Bakkal amcama , akrabalarımıza , annemin ve babamın arkadaşlarına selam veriyorum. Tanımadığım insanlara selam vermiyorum. Yabancılarla konuşmak her zaman güvenli olmayabilir. Bu yüzden annemde tanımadığım kişilerle konuşmamı istemez.

Herkes insanların kendini sevmesinden hoşlanır. Bende insanlar beni görüp, selam verdikleri zaman çok mutlu oluyorum. Bana selam veren kişilerin beni sevdiklerini ve değer verdiklerini anlıyorum. Buda beni çok sevindiriyor. Bazen selam verdiğim insanlarla az da olsa sohbet ediyorum. Buda bizim aramızdaki sevgiyi arttırıyor.

Bunun için selamlaşmak çok önemlidir. Herkes okulda öğretmenlerine , büyüklerine ve arkadaşlarına selam vermelidir. Böylece herkes selama alır ve herkes birbirine olan sevgisi artar.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Okulda veya sokakta kimlerle selamlaşırsınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak