Ders Notları

Okulumuzun kaynaklarını neden verimli kullanmalıyız? Açıklayınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Okulumuzun kaynaklarını neden verimli kullanmalıyız? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Okulumuzun kaynaklarını yararlı kullanarak okulumuzun bütçesini korumalı ve çeşitli yapılacak etkinliklerle beraber bu bütçenin bize ayrılmasını sağlamamız büyük önem ifade eder.
Ayrıca israfın haram olduğunu doğru bir şey olmadığını bildiğimiz için okul kaynaklarını en iyi şekilde kullanılması ve bizden sonra gelecek olan kardeşlerimize bu kaynakları en iyi şekilde vererek eğitimlerini iyi şekilde görmelerini sağlamamız büyük bir önem sağlar. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okulumuzun kaynaklarını devamlı verimli kullanmaya dikkat etmeliyiz yalnız okulumuzda değil kullanmış olduğunuz tüm alanlarda Doğal kaynakları tasarruflu bilinçli bir şekilde kullanmaya dikkat etmeliyiz örneğin okulumuzda kullanmış olduğumuz doğalgaz elektrik su gibi kaynaklara her zaman tasarruflu bilinçli bir şekilde kullanmaya dikkat edilmelidir örneğin boşa akan suyu kapatmak boşa yanan ışığı kapatmak veya hava güzel ve sıcak boşa yanan doğalgazı kapatmak Doğal kaynaklarımızı tasarruflu bir şekilde kullanmaya yarar Ayrıca elektrik tasarrufu olan ampulleri tercih etmek okulumuzda kullandığımız elektrik tasarrufu için gereklidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.