Ders Notları

Okulumuzun ve evimizin temiz olması için neler yapabiliriz? Söyleyiniz.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Okulumuzun ve evimizin temiz olması için neler yapabiliriz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulumuzun ve evimizin temiz olması için neler yapabiliriz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Okulumuzun ve evimizin temiz olabilmesi için sürekli olarak Derli toplu tutulması çöplerin çöp kovasına atılması eşyaların yerli yerinde olması ve temizlik bilincinin herkes tarafından bilinerek uygulanması gerekmektedir. Ancak bu şekilde okulumuzda ve evimizde temiz bir çevre sahibi olarak hayatımızı temiz bir şekilde hayatımızı sürdürebiliriz. 


Okulumuzun ve evimizin temiz olması için neler yapabiliriz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Okulumuzun ve evimizin temiz olabilmesi için sürekli olarak var olan atıkların çöpe atılması Evimizde ve okulumuzda var olan eşyalarla işimiz bittikten sonra düzenli bir şekilde yerine koymamız gerekmektedir. 

Okulumuzun evimizin temiz olabilmesi için beraber yaşadığımız arkadaşlar ve ev ahalisi olarak temizlik bilincinin uyandırılması gerekmektedir. Ayrıca temizlik konusunda evimizdeki odamızda salonumuzda ve okuldaki sınıfımızda ve okul çevremizde neler yapmamız gerektiği hakkında öğretmenlerimiz ve ailemiz tarafından ilişkilendirilmemiş gerekmektedir.

Bir birey yaşantısı içerisindeIçin ve evinde sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için sürekli olarak temizlik kurallarına uyması gerekmektedir. Temizlik kurallarına uyuduktan sonra temizlikle ilgili üstüne düşen görev ve sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirerek temiz bir çevreye sahip olması gerekmektedir .


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sevda dedi ki:

    Okulumuzun evimizin temiz olabilmesi için sürekli olarak Derli toplu tutulması kirliliklerin alınması ve çöplerin çöp kovası atılması gerekir.

  2. Hamdiye dedi ki:

    Okulumuzun temiz olması için sınıfımızın araç ve gereçlerini düzgün kullanmak okul bahçesini zarar vermemek yerlere çöp atmamak ve ortak kullandığımız tuvaletleri temiz tutarak okul temizliğimize dikkat etmiş oluruz ev temizliğimiz de ev işlerinde yardımcı olmak sofrayı kurmakta ve kaldırmakta yardım etmek kişisel bakımımız a dikkat etmek ve odamızın tertip ve düzenli yapmak ev temizliğimiz için çok önemli olan ve gerekli olan bir kaç maddedir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.