Ders Notları

Okulunuzda yapılan etkinlikler nelerdir? Yazınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Okulunuzda yapılan etkinlikler nelerdir? Yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Okulunuzda yapılan etkinlikler nelerdir? Yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Okulumuzda yapılan etkinlikler; spor yarışmaları, özel tarihi günler için yarışmalar yapılması, kermes düzenlenmesi dur.


“Okulunuzda yapılan etkinlikler nelerdir? Yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Okulumuzda satranç, voleybol, futbol ve basketbol gibi spor alanlarında yarışmalar düzenlenmekte ve eğlenceli etkinlikler yapılmaktadır.

Aynı zamanda bu etkinliklerden biri de okulumuzun yararı için yapılmış olan kermeslerdir. Bu kermesler sayesinde okulumuz büyük bir gelir elde eder ve bunu okulumuz için kullanır.

Okulumuzda yapılan bir başka etkinlik ise tarihi günler hakkında şiir, kompozisyon ve resim gibi yapılan yarışmalardır. Bu yarışmalar sonucunda öğrencilere ödüller verilerek teşvik edilir ve günün anlam ve önemi öğrenilmiş olur.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okuduğumuzda yapılan etkinliklere örnek vermek istediğimiz zaman öncelikle okulumuzda genellikle belirli gün ve haftaları ve milli bayramlarda yapılan etkinlikler gökte anlam ve önemi anlatılmaktadır bunun yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenler gününü öğretmenlere verdiği zamanı kutlamak 10 kasım’ı kutlamak Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmış olduğu yenilikleri ve mücadeleleri andığımız milli bayramları kutlamak her zaman okulumuzda yapılan etkinlikler arasında yer aldığını söyleyebiliriz bunun yanı sıra diğer becerilerimize ve birçok yeteneklerimize geliştirebileceğimiz kulüplerde faaliyetler de yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.