Ders Notları

Okulunuzda yapılmasını istediğiniz kültürel bir etkinliği aşağıya yazınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Okulunuzda yapılmasını istediğiniz kültürel bir etkinliği aşağıya yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulunuzda yapılmasını istediğiniz kültürel bir etkinliği aşağıya yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Okulumuzda yapılmasını istediğiniz kültürel bir etkinliğe Örnek vermek gerekirse atalarımızdan Yadigar olan Efe oyunun okulumuzda sergilenmesi için bir etkinlik düzenlenmesi ve bu etkinlik için okulumuzdan öğrenciler seçilerek yapılmasını isterdim.


Okulunuzda yapılmasını istediğiniz kültürel bir etkinliği aşağıya yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yaz aylarında belli dönem içerisinde okul Arkadaşlarımızla daha iyi geçirmek ve daha iyi arkadaşlık ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla bizlerin piknik gibi etkinliklerin veya sinema gibi faaliyetlerin yapılmasını isterim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okulumuzda öğretmenimiz ve arkadaşlarımızla yapmak istediğimiz kültürel araştırmalardan biri öncelikle geleneksel olarak bildiğimiz o yöremize bağlı olan kıyafetlerimiz ve yemeklerimiz dir. Arkadaşlarımızla beraber eskiden yöremizde giyilen kıyafetleri giyebilir ve o alanda yapılan yemekleri ve kültürel gelenekleri canlandırarak çok güzel bir etkinlik yapabiliriz. Geçmişte yaşamış atalarımızın yaşam tarzlarını ve yaşam biçimlerini el sanatlarını dillerini ve sahip oldukları işlerde nasıl davrandıklarını örnek edinerek bir konu tasarlayıp bunu en güzel şekilde sınıfımızda arkadaşlarımızla beraber gösterebiliriz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.