Ders Notları

Okumanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyor musunuz? Neden?

7. Sınıf Türkçe Okumanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okumanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Evet bence okumak bir ayrıcalıktır. Her insanın hoşlandığı başka şeyler veya bir çok şey olabilir. Okumak kişiye doğru bilgiler verir ve onun ufkunu genişletir.


Okumanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:  Okumanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Çok okuyan insanları gördüğüm zaman onların ufkunun genişliğine ve bilgi hazinelerini fark edince hayran oluyorum.

İnsanlar elde etmiş oldukları okuma alışkanlığı sayesinde başka hiçbir yerden elde edemeyecekleri kadar kaliteli bilgi elde ederler.

Bilginin kaynağı her ne kadar sadece okumak olmasa da diğer bilgi öğrenim şekilleri okumanın verdiği sağlamlığı veremez. Çünkü kişi okuduğu zaman hem gözle görür ve resim olarak beynine kaydolur , hem de okunca söz olarak beynine kaydolur ,hem de kitaba dokunarak kitabı ruhunda hisseder. İşte okumak bu kadar yönde bir bilgi kazanımı sağlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Elbette ki bir ayrıcalıktır kitap okuyan insanların diğer insanlardan ne kadar farklı göründüğünüz ve çevrenizde bile gözlemleyebilirsiniz kitap okuduğumu zaman en temel ve en güzel alışkanlıklardan biri olan kitap alışkanlığımızı ve okuma alışkanlığımızı geliştirdiğimiz e bilgi hazinem izin arttığını görebiliriz. Kitap okumak ana dilimizi güzel konuşmak tarihi hakkında bilgi almak çeşitli teknoloji bilim ve dünya klasiklerinden çeşitli romanların yazıldığı bir çok kaynağa ulaşabilmek gibi temel ihtiyaçlarımızı yapabileceğimizi örnektir kitap okumak bizleri çevremizdeki insanlara daha ahlaklı davranmamız a yarar Ayrıca kitap okumak dersteki başarımızı arttırır ve hayattaki seviyemizi arttırmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.