Ders Notları

Okuyucu için en doğru kitapların seçilebilmesi amacıyla neler yapılabilir?

6. Sınıf Türkçe Okuyucu için en doğru kitapların seçilebilmesi amacıyla neler yapılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okuyucu için en doğru kitapların seçilebilmesi amacıyla neler yapılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Okuyucu için en doğru kitapların seçilebilmesi amacıyla ; alınacak kitap hakkında eğitimcilerden ve milli eğitim bakanlığı sitelerinden bilgiler almak, yazar ve yayın evleri hakkında bilgiler almak gerekmektedir.


Okuyucu için en doğru kitapların seçilebilmesi amacıyla neler yapılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Maddeler Halinde Okuyucu için en doğru kitapların seçilebilmesi amacıyla yapması gerekenler ;

  • Kitap hakkında araştırma yapma,
  • Eğitimciler tarafından tavsiyeler almak,
  • Yayın evleri hakkında araştırma yapmak,
  • Yazar hakkında araştırma yapmak,

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Okuyabileceğimiz kitabın yaşımıza göre uygun olması gerekir bunun belirlenmesi eğer biz çok küçük yaşta isek büyüklerimiz tarafından olabilir daha sonra kendi olanaklarımız çerçevesinde okuyabileceğimiz kitapları kitapların üzerinde olan yer seviyesi ile belirleyebiliriz Ayrıca okuyabileceğimiz kitaplar arka taraflarında bulunan özet halindeki bilgilendirici bilgilerle de okuyacağımız kitapları kendi merak ettiğimiz alanlarda da seçebiliriz örneğin edeceğimiz bilgiler için çeşitli bilgi kaynaklı kitapları tercih edebiliriz eğlenceli zaman geçirmek istiyorsak maceralı ve çeşitli öykü ve masalların yer aldığı kitapları tercih edebiliriz yalnız okuduğumuz kitabın yaşımıza uygun olması çok önemlidir. Yaşımıza uygun olmayan kitapları tercih ettiğimiz zaman hem o kitapta geçen konuyu anlamaz hem de okumada zorluk çekebiliriz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.