Okyanus deyince aklınıza neler geliyor? | Forum Sayfa Cevapları

Okyanus deyince aklınıza neler geliyor?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Okyanus deyince aklınıza neler geliyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okyanus deyince aklınıza neler geliyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Okyanuslar, denizlerden daha büyük su kütleleri demektir. Okyanus dediğimiz zaman insanda sonsuz mavilik göz alabildiğin her yerin su olduğu vede inanılmaz bir derinlik gelir.


Okyanus deyince aklınıza neler geliyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Dünya üzerinde bilinen, üç tane okyanus vardır. Bunlar büyükten küçüğe doğru sıralanırsa Büyük Okyanus (Atlantik Okyanusu), Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusudur. Bu okyanusların hepsinin derinlikleri birbirinden farklıdır. Bu okyanuslarda kıta sağınlıklarında sıcak su ve soğuk su akıntıları bulunmaktadır. Bu akıntılar yakın geçtiği ülkelerin ılık veya soğuk olmasına sebep olmaktadır.

Çöl fırtınası içerisinde hala bilmediğimiz çeşitli büyüklükte canlıların olduğu düşünülmektedir. Ayrıca okyanuslar içerisinde dev çukurluklar vardır. Okyanus içerisinde güneş almayan karanlıklardan itibaren canlı yaşamı bulunmaz. Okyanus deyince birçok bilinmezlik ve canlılar aklımıza gelmektedir.

Okyanus içerisinde mercan adaları, yosunlar çok aşırı derinliklerde çeşitli canlı türleri bulunmaktadır. Okyanusları denizlerden farklı olarak %2.9 tuzdan oluşmaktadır. Okyanusların en tehlikeli canlısı köpek balıkları vede katil balinalardır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Okyanus deyince aklınıza neler geliyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!