Ders Notları

Olumlu iletişimin bireysel ve toplumsal ilişkilere katkısını değerlendiriniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Olumlu iletişimin bireysel ve toplumsal ilişkilere katkısını değerlendiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Olumlu iletişimin bireysel ve toplumsal ilişkilere katkısını değerlendiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde var olan sorunların en büyüğü insanlar arasında var olan iletişim sorunlarından kaynaklamaktadır. İşte bu nedenle Olumlu iletişimin bireysel ve toplumsal ilişkilere katkısını büyük olduğunu anlıyoruz. Sorunları çözmek için mutlaka sağlıklı bir iletişimin yapılması gerekmektedir.


Olumlu iletişimin bireysel ve toplumsal ilişkilere katkısını değerlendiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde Dünyada yaşanan savaşlar, çatışmalar, sorunlar iletişimde yaşanan olumsuzluklardan yaşanmaktadır. Bu sorunların çözümü için olumlu bir iletişimle sıkıntıların giderilmesi gerekmektedir.

Olumlu iletişimin bireysel ve toplumsal ilişkilere katkısını bu şekilde ne denli önemli olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle sürekli olarak kişiler arasında empati, saygı ve hoşgörüyle en iyi şekilde bir iletişim kurarak aramızda var olan sorunların çözülmesi gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İnsanlar iletişim kurarak birbirleri ile diyalog kurabilirim alışveriş yapabilir zaman geçirebilir eğitim’den edildi ve çeşitli konularda ilişkilerine kurabilir. İletişimin güzel ve sağlam kurulmadığı ortamlarda insanlar yaşamlarındaki birçok olayı yapamazlar. Çünkü iletişim kurmak birçok konuda gerekli olan ihtiyaçlarımızı karşılamak için gereklidir. İyi bir iletişim kurmak için konuşma üslubunu ve konuşmanın gerekliliği olan dilimizi güzel bir şekilde konuşuluyor ve konuşurken anlaşılır bir dilde kendimizi ifade etmemiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.