Ders Notları

Organ bağışlamanın ve organ naklinin toplumsal dayanışmayı nasıl etkilediğini kısaca açıklayınız.

6. Sınıf Fen Bilimleri Organ bağışlamanın ve organ naklinin toplumsal dayanışmayı nasıl etkilediğini kısaca açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Organ bağışlamanın ve organ naklinin toplumsal dayanışmayı nasıl etkilediğini kısaca açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Organ bağışlamak ve organ nakli bireyler ve toplum arasında ilişkilerin güçlenmesi açısından önemli bir erdemdir.

Bu erdem sayesinde ihtiyaç sahipleri hayatlarına en iyi şekilde devam etme şansı yakalamaktadır. Organ bağışı bir hayatı kurtarmak anlamına geldiği için büyük sevaplar içermektedir.


Organ bağışlamanın ve organ naklinin toplumsal dayanışmayı nasıl etkilediğini kısaca açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Organ bağışlamanın ve organ naklinin toplumsal dayanışmayı olumlu yönde etkilemektedir. İnsanların hayatlarını kurtarması, yardıma muhtaç insanlara yardım etme gibi olgular açısından organ bağışı büyük bir değer taşır.

İşte bu nedenle toplumda muhtaç ve yardıma muhtaç olan kişilere yardım edilmesi açısından çok önemlidir. Bu dayanışma ile birlikte toplumsal bağlar çok güçlü bir yapı içerisinde güçlenmektedir. Dinimiz açısından ise; yardıma muhtaç kişilere el uzatılması ve hayat kurtarılması açısından büyük sevaplar arasında yer almaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Organ bağışlamak ve organ nakli toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı belirten bir davranış olarak değerlendirilir. Hastalık durumunda kaza durumunda organlarımızı bağışlamak diğer yaşama imkanı okumak veya hasta olan insanların sağlığına kavuşmalarını ve günlük hayatlarını dönmelerine yardımcı olacağını bilmeliyiz. Sevdiğimiz bir insan organ nakli beklerken yeni bir korgan’da hayat bulması ya da sağlığına kavuşması bizleri çok mutlu eder bu sebeple organ bağışı yaptığımız zaman bunu bir insanın hayata dönmesi ve yeniden hayata tutunmaları da yardımcı oluruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.