Orman alanlarının korunmasının önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. | Forum Sayfa Cevapları

Orman alanlarının korunmasının önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Orman alanlarının korunmasının önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Orman alanlarının korunmasının önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Orman alanlarının korunması bizlerin ve hayvanların temiz Biz ortamda yaşaması hayvanların yemek sağlayabilmesi ve barına bilmesi açısından ve İnsanların temiz oksijen elde edebilmesi açısından ormanlar çok büyük bir önem arz etmektedir.

İşte biz de bu nedenle ormanların korunması için sürekli olarak çalışmalı. Ormanların geliştirilmesi için ağaçlar dikmeli ve onlara gelecek zararlara karşı önlemler almalıyız.


Orman alanlarının korunmasının önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Orman alanları bizlerin temiz oksijen elde edebilmesi için tek yegane  ihtiyacımız olduğunu ifade etmek gerekir.

Orman alanlarının korunmasının önemi bizlerin temiz oksijen elde edebilmesi için tek olarak olması hayvanların barınacak ve yiyecek alanının olması insanların ihtiyaçlarını buradan hammadde olarak elde etmesi ve dünyamızın var olan yaşamın sürekli olarak devam ettirilmesi açısından ormanların öneminin çok büyük olduğunu ifade etmek gerekir.

İşte bu nedenle bizlerin üzerine düşen görev ormanları sürekli olarak gelecek. Tehlikelere karşı korumak ve varolan ormanları kuruduktan sonra bu ormanların ağaçlandırma ile geliştirilerek büyütülmesi olacaktır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Orman alanlarının korunmasının önemi hakkındaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!