Ders Notları

Orman Bakanlığının internet sitesinden 2017 yılında dikilen ağaç sayısını ve bu ağaçların hangi bölgeye dikildiğini araştırınız.

5. Sınıf Türkçe Orman Bakanlığının internet sitesinden 2017 yılında dikilen ağaç sayısını ve bu ağaçların hangi bölgeye dikildiğini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Orman Bakanlığının internet sitesinden 2017 yılında dikilen ağaç sayısını ve bu ağaçların hangi bölgeye dikildiğini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Aşağıdaki bilgi Orman Bakanlığı’nın internet sitesindeki 2017 yılı faaliyet raporunun 35. sayfasından alınmıştır.

“2017 yılında özellikli alan ağaçlandırmaları kapsamında; 3.158 üniversite ve okul bahçesine 622 bin adet, 1.070 ibadethane bahçesi ve 1.100 adet mezarlığa 432 bin adet, 233 hastane ve sağlık ocağı bahçesine 114 bin adet ve 1.153 km karayolu kenarına 1 milyon 109 bin adet boylu fidan dikilmiştir.”

Aşağıdaki linke tıklayarak faaliyet raporunu görebilirsiniz.


İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Ceren dedi ki:

  Ben pek anlamadım ve beğenmedim ama idare eder bence

 2. Betül dedi ki:

  Ben çok beğendim çok güzel olmuş

 3. Elif dedi ki:

  Bence çok güzel bir bilgi ama ne olursa olsun ağaçlarımızı korumalıyız

 4. yağmur dedi ki:

  ben beğendim yani idare eder boş  kalmasından iyidir

   

 5. Talha dedi ki:

  Çok beğendim arkadaslar

 6. Melek dedi ki:

  Ben çok beğendim yardımlarla iyi bir konu

 7. Merve dedi ki:

  Orman işletme genel müdürlüğü’nün yapmış olduğu genel çalışma olan ormanlarımızı ağaç dikilmesi de bu ormanlarda ağaçların korunarak arsız bölgelerin fazla araştırılması büyük önem ve büyük hizmet olarak gösterilebilir. Yalnız ormanlarımızda değil Doğal çevrede elimizde bulunduğunuz ortamlarda ağaçların gerekliliği ve ağaçların faydaları oldukça önemlidir. Özellikle yalanı ormanlarda ağaç dikilmesi oksijen kaynağının arttıracaktır. Ağaçlar yalnız insanlar için değil hayvanlar içinde önemli bir yeri olduğunu bilmekteyiz. Ağaçlar hem oksijen kaynağı hem de sahip oldukları güzellik açısından doğal kaynak hem de hayvanların yuvası vermiş oldukları meyvelerle yemişler ve de faydası olan bitkilerdir

 8. Aspenya dedi ki:

  Çok güzel bilgiler var
  ağaçları sevmeliyiz arkadaşlar
  AĞAÇLARI KORUYALIM!

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.