Ormanların önemi hakkında öğrendiklerinizi açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Ormanların önemi hakkında öğrendiklerinizi açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Yaptığınız araştırma sonucunda ormanların önemi hakkında öğrendiklerinizi açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaptığınız araştırma sonucunda ormanların önemi hakkında öğrendiklerinizi açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Yaptığımız araştırmalar sonucunda İnsanların temiz oksijen elde edebilmesi ve hayatını devam ettirebilmesi açısından ormanların öneminin büyük olduğunu ifade edebiliriz.

Ormanlar bütün canlılara temiz oksijen sağlaması ve canlı yaşamını devam ettirilmesi açısından hayvanların barınma ve yiyecek deposu olması açısından ve insanların hayatını devam ettirebilmesi açısından Hammadde olanakları sağlaması açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu ifade edebiliriz.


Yaptığınız araştırma sonucunda ormanların önemi hakkında öğrendiklerinizi açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Yaptığımız araştırmalar sonucunda ormanların dünyanın var olan ekosistem ve varolan döngünün devam ettirilmesi açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu anlayabiliyoruz.

Dünyada var olan yaşamın devam edebilmesi açısından insanların hayvanların ve bitkilerin var olan ormanlara büyük ihtiyaç duyduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Ormanlar bizlere ve hayvanlara temiz oksijen sağlayarak yaşamımızı sağladıkları için hayvanlara barınak ve yiyecek olanakları sağlaması açısından var olan canlı yaşamını devam ettirmesi açısından insanların ihtiyaç duyduğu Hammaddeyi sağlaması açısından büyük bir önem arz eden ormanları sürekli olarak koruyarak geliştirmeniz gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Ormanların önemi hakkında öğrendiklerinizi açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!