Ders Notları

Örnek davranış ne demektir? Sizce aile içinde bireyler birbirlerine nasıl davranmalı, birbirleriyle ilişkilerinde nelere dikkat etmelidir?

5. Sınıf Din Kültürü Örnek davranış ne demektir? Sizce aile içinde bireyler birbirlerine nasıl davranmalı, birbirleriyle ilişkilerinde nelere dikkat etmelidir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Örnek davranış; İnsanların da uygulaması gereken , doğru kabul edilen hareketlerdir.
Aile içindeki bireyler dışarıda en az yabancı insanlara olduğu kadar saygılı olmalı, sevgilerini belli etmeli, dertlerine ortak olmalı , eleştiri ve hakaret yerine kucak açmalıdır. İş bölümü, sevgi ve saygı içerisinde mutlu ve huzurlu bir aile olacağına inanıyorum. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Örneğin davranış demek bir insanın ahlaklı olması demektir. Saygılı merhametini sevgili anlayışlı hoşgörülü her zaman yardıma önem veren temizliğine dikkat eden insanlar ahlaklı insanlardır. Aile bireyleri arasında ahlak korunmak için öncelikle sorumluluklarımızın ve görevlerimizi farkında olmamız gerekir ayrıca aile bireyleriyle saygılı bir iletişim kurmalıyız aile bireylerinde bize düşen işleri bilmeliyiz her zaman aile bireyleri ile hoşgörülü ve saygılı bir yaşam sürmeliyiz aile bireylerimiz ile ahlaklı davranışlarımızı birbirimize karşı her zaman bilmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.