Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması neden önemlidir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :
Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması geçmiş dönemlerde yaşamış olan Medeniyetleri temsil etmesinden dolayı ve tarihimizin bir parçası olduğundan dolayı çok büyük bir öneme sahiptir.
Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserler gerek ekonomik olarak kazanç gerekse kültürel olarak bizlere bir zenginlik atmasından dolayı sürekli olarak korunması büyük bir önem taşır.


Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :
Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması kültürel sentez ekonomik faaliyetler ve geçmiş tarihi anlamı açısından büyük önem ifade eden bir konudur.
Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması kültürel olarak bizlere birçok konu hakkında bilgiler sağlamakla beraber gelen turistlerin ekonomik olarak değer akması ve kültürel sentezin meydana gelmesi açısından olanak sağlar.
Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin ülke içerisinde gelecek turistlerin döviz girdisi sağlanarak ve hem bölge hem de devlete büyük döviz katkısı sağlayacaktır.
Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin tarihi araştırmalar için büyükkaynak sağladığı Geçmiş dönemde yapılmış olan mücadeleler ve geçmiş dönemdeki tarihi ve mimari özellikler hakkında birçok bilgiler vereceği için tarihi kaynak sıfatında hayati önem taşır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması neden önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ortak miras olan değerlerimizin ve tarihi ve doğal güzelliklerinin korunması koruma altına alınması ve yeni nesillere aktarılması ve aktarılırken doğru bilgilerle yeni nesillere bilgilendirmesi oldukça önemli olan esas bir konudur. Ortak mirası elbetteki atalarımızdan ve geçmişten bize kalan önemli eserlerdir bu eserleri incelerken veya bu eserlere bakarken eski kültürü ve medeniyetlerin yapmış olduğu temel yapıları görebiliriz. Doğal mirasın korunması koruma altına alınması ve güzel bir şekilde saklanarak zarar görmemesini önüne geçmek eserleri daha uzun ömürlü yapmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!