Ortak mirasa ait değerlerin korunması neden önemlidir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak mirasa ait değerlerin korunması neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ortak mirasa ait değerlerin korunması neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Ortak mirasa ait değerler sadece bulunduğu ülkenin değil geride kalan insanlarında bir değeridir. Ortak mirasa sahip ülkenin eseri koruması için aldığı tedbirler diğer ülkeler tarafından izlenmekte ve ülkeler arasındaki imajına etki etmektedir. Bu yüzden ortak mirasa ait değerleri korumalıyız.


Ortak mirasa ait değerlerin korunması neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Evet önemlidir. Ortak mirasa ait değerler dünyadaki tüm insanların eseridir. Bu eserler geçmiş hakkında bize bilgiler verir. Ortak mirasa ait eserleri korumak aynı zamanda ülkeler arasında değerli görünmektedir. Bu eserler hem kültürel açıdan değeri varken hem de kendisini ziyaret eden turistler açısından değerlidir. Bir ülkeyi ziyaret eden turistler ülkelerin önemli ekonomik kaynaklarından biridir. Bu nedenler göz önünden bulundurulduğu zaman ortak mirasa ait değerlerin korunması önemlidir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Ortak mirasa ait değerlerin korunması neden önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ortak mirası ait olan tüm değerlerin korunması ve koruma altına alınması ve bunların yeni nesillere aktarılması elbetteki Bir toplumun gelenek ve göreneklerini yaşatması ve bu gelenek görenekleri ile daha iyi bir yaşam sürmesi ve ülkesini daha iyi bir konumda bırakması için gerekli olan en temel bilgidir. Ortak mirasımız bazen doğal güzelliklerimiz bazen tarihi eserlerimiz bazen kültürümüz bazen sahip olduğumuz değerlerdir bu değerler ve olanaklar elbetteki sahip çıkılarak yaşatılarak ve çeşitli bilgilere sahip olarak yaşatılmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!