Otobüste, dolmuşta vb. toplu taşıma araçlarında büyüklerinize yer veriyor musunuz? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Otobüste, dolmuşta vb. toplu taşıma araçlarında büyüklerinize yer veriyor musunuz? Neden?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Otobüste, dolmuşta vb. toplu taşıma araçlarında büyüklerinize yer veriyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Otobüste, dolmuşta vb. toplu taşıma araçlarında büyüklerinize yer veriyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Toplu taşıma araçlarında büyüklerime her zaman yer veririm çünkü onlar yaş olarak bizden büyük olmalarının yanı sıra ayakta durmaları daha zor olabilir. İstemediğimiz kazalara sebep olabilir.


Otobüste, dolmuşta vb. toplu taşıma araçlarında büyüklerinize yer veriyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Otobüs, dolmuş, tramvay, metrı gibi kullandığım toplu taşıma araçlarında her yaştan insan bulunmaktadır. Ben toplu taşıma araçlarına bindiğim zaman eğer çevremde yaşlı, hamile veya hasta birisi varsa oturduğum yeri ona veririm.

Çünkü toplu taşıma hareket halinde olduğu için, dengeni korumak için bir yerlere tutunmam gerekir. Yaşlı, hasta veya hamile bir kadın ayakta olduğu zaman dengesini kaybedebilir, istemediğimiz bir sonuçla karşılaşabiliriz. Neredeyse çoğu zaman otobüslerde büyüklerine yer vermeyen insanlarla karşılaşıyorum.

O zaman aklıma onların, yaşlı olan aile üyelerinin otobüse binip binmediğini düşünüyorum. İnsanların birbirine  karşı özellikle büyüyen gençliğin birbirine saygılı olmalarını düşünüyorum.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Otobüste, dolmuşta vb. toplu taşıma araçlarında büyüklerinize yer veriyor musunuz? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!