Ders Notları

Oyun oynamak için seçmeniz gereken güvenli alanları söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Oyun oynamak için seçmeniz gereken güvenli alanları söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Oyun oynamak için seçmeniz gereken güvenli alanları söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Maddeler Halinde Oyun oynamak için seçmemiz gereken güvenli alanlar

  • Evimizin veya sitemizin bahçesi
  • Etrafı kapalı olan Park alanları
  • Çocuklar için yapılmış olan parklar
  • Çocuklar için ayrılmış olan bahçeler
  • Mahalle içerisinde yakın olmasına rağmen tehlike barındırmayan boş alanlar

“Oyun oynamak için seçmeniz gereken güvenli alanları söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Oyun oynamak çocukların hem bedensel hem de zihinsel gelişimi açısından olmazdır. Oyun oynamak hem çocuğun bedensel gelişimini destekler sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar hem de zihinsel gelişimine katkıda bulunarak gelecek hayatına zemin hazırlar.

Çocuklar için oyunun çok önemli olmasına rağmen bu alanların güvensiz olması Hayati risk taşıyabilir. Eğlenceler kötü sonuçlarla bitebilir ve birçok tatsız olay yaşanabilir.

Özellikle araç giriş çıkışlarının olduğu sokak, cadde gibi alanlarda oyunlar oynamak çocukların hayatına veya sürücülerin kaza yapmasına sebep olabilir. Bunun için çocukların oynaması için ayrılmış olan güvenli alanlara gitmek ve burada oyun oynamak gerekir.

Bu alanlar evimizin veya binamızın bahçesi, cadde veya sokaklardaki tehlikeli olmayan alanlar, çocuklar için yapılmış olan Park alanları, çocuk bahçeleridir. Bu alanları oyun oynarken seçmemiz hem bizim hem de diğer insanların güvenliği açısından çok önemlidir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.