Oyun oynarken hiç düşüp yaralandınız mı? Böyle bir durumda yaranıza nasıl bir müdahale yapıldı?


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Oyun oynarken hiç düşüp yaralandınız mı? Böyle bir durumda yaranıza nasıl bir müdahale yapıldı? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Oyun oynarken hiç düşüp yaralandınız mı? Böyle bir durumda yaranıza nasıl bir müdahale yapıldı? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Oyun oynarken düşüp yaralandığım oldu. Ancak hafif bir yaralanma olduğu için evde ailem tarafından ilk yardım çantasının içindekilerle tedavi oldum.


Oyun oynarken hiç düşüp yaralandınız mı? Böyle bir durumda yaranıza nasıl bir müdahale yapıldı?konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Oyun oynarken dikkatli olmak gerekir. Bazen küçücük bir dikkatsizlik ağır yaralanmalara sebep olabilir. Onun için özellikle kalabalık oyunlarda insanlara dar alan bırakacak şekilde üstlerine gitmemeli ve düşmelerine sebep olmamalıyız. Ancak oyun oynarken düşmeler normaldir. Çok ağır olmadığı ve kırık gibi durumlar olmadığı müddetçe bazen tekrar oyuna bile devam edilebilir.

Benimde oyun oynarken düşüp yaralandığım oldu. Ancak hafif bir yaralanma olduğu için evde ailem tarafından ilk yardım çantasının içindekilerle tedavi oldum.

Başka bir cevap;

Bir keresinde oyun oynarken kolumun üzerine düştüm. Bu düşme sonucunda kolumda şiddetli bir ağrı hissettim. Ailemle beraber doktora gittik. Çekilen filimden sonra kolumda kırılma olduğunu öğrendik. Kolum uzun bir süre alçıda kaldı. Ancak daha sonra kolum iyi olunca alçıda çıkarıldı.

Oyun oynarken bazı düşmeler her ne kadar küçük sıyrıklarla atlatılsa da bazı kere bu gibi ağır yaralanmalar olabiliyor. Bunun için oyunlarda oldukça dikkatli davranmalı ve birbirimizle itişip kakışmamalıyız. Bu gibi hareketler genelde böyle kötü sonuçlar verebilir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Oyun oynarken hiç düşüp yaralandınız mı? Böyle bir durumda yaranıza nasıl bir müdahale yapıldı?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Oyun oynarken genellikle çocuklar düşüp yaralanabilir elleri yüzü dirsekleri yara içinde veya çizik içinde kalabilir bazen ise bisiklet sürdüğümüz zaman veya top oynadığımız zaman yaralama biliriz. Bu durumlarda yanımızda bulunan ayda bir de yemez arkadaşımız öğretmenimiz veya bir büyüğümüz yaramıza müdahale ederek bizi kaldırarak ve yaramızı temiz bir bezle temizleyerek müdahale eder. Eğer yaramız kanıyor ise gazlı bez ve kantar yok ve temizleyip yara kremi de sürülebilir. Düşüp yaralandığımızda zaman yanımızda birimizin olması ve bizi kaldırarak destek olması bizi mutlu eder
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!