Ders Notları

Oyun oynarken kurallara uyulmaz ise neler olur? Açıklayınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Oyun oynarken kurallara uyulmaz ise neler olur? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Oyun oynarken kurallara uyulmaz ise neler olur? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Arkadaşlarımızla oyun oynarken kurallara uyumaz isek arkadaşlarımız arasında tartışma ve küçükler meydana geleceği için sürekli olarak sıkıntılar meydana gelir.


Oyun oynarken kurallara uyulmaz ise neler olur? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Arkadaşlarımızla beraber oyun oynarken kurallara uyumaz içsek arkadaşlarımız arasında tartışmalar kavgalar üzüntü küslükler ve buna benzer birçok sorun çıkacağını ifade edebiliriz.

İşte bu neden arkadaşlarımızla oyun oynarken sürekli olarak oyun kurallarına Görgü kurallarına ve oyundan zevk alma çerçevesinde saygı içerisinde birbirimizle oynayarak oyunları güzel bir şekilde oynamamız büyük bir önem ifade etmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Oyun oynadığımız zaman kurallara uymazsak elbetteki oyunun Bir anlamı olmaz. Oyunu bir anlamı olması için öncelikle oyun kurallarını tam ve eksiksiz bir şekilde bilmeliyiz oyunun kurallarını bilmediğimiz zaman öğrenmeli bilmediğimiz arkadaşlarımıza öğretmeliyiz oyun kuralları beraber bir şekilde öğrenildiği zaman oyunun temel bilgileri edindiği için oyun eğlenceli ve güzel geçer. Oyun oynayacağımız zaman oyunu kurallarına uymak elbetteki oyunun güzel geçmesine ve arkadaşlarımız arasında sorun çıkmasın olmasının sebep olur.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.