Ders Notları

Oyun sonunda rakiplerinize karşı nasıl davranmalısınız?

2. Sınıf Hayat Bilgisi Oyun sonunda rakiplerinize karşı nasıl davranmalısınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Oyun sonunda rakiplerinize karşı nasıl davranmalısınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Oynadığımız bir oyun sonunda genellikle Eğer Galip gelmişsek arkadaşlarımı teselli eder iyi mücadele ettiklerini söylerim Eğer yenilmiş isek onları tebrik eder güzel oynadıklarını söylerim.


Oyun sonunda rakiplerinize karşı nasıl davranmalısınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Biz arkadaşlarımızda genellikle takım oyunları oynuyoruz bazen voleybol basketbol bazen de futbol takım onların oyunlarında kazanmakta var kaybetmekte var.Oyun içerisinde olan rakiplik oyunlar bittiği zaman sona erer Çünkü o sadece bir oyundur oyun sonlarında kazanırsak karşı tarafı teselli eder güzel güzel mücadele ettiklerini söyleriz Eğer kaybetmezsek kazananları tebrik eder güzel bir oyun olduğunu söyleriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hamdiye dedi ki:

    Ne oyun oynarsak oynayalım bu oyunda kaybeden gibi kazanan da bulunur.bu sebeple kazandığımız oyunlarda sevinmek başarımızı kutlamak bizim en doğal hakkımızdır. Yalnız oynadığımız oyunu kaybettiğimiz zaman karşımızdaki oyun arkadaşlarımızı tebrik etmeli ve becerilerini ve kazanımlarını takdir etmemiz gerekir. İyi bir sporcu nazik kibar hoşgörülü ve oynadığı oyuna karşı saygılı olduğundan dolayı karşısındaki takım arkadaşlarına saygılı olmalı ve onları incitecek ya da üzecek herhangi bir kaba davranıştan kaçınması gerekmektedir Spor yapmak insanları eğlendirdi gibi bir arada güzel ilişkilerin kurulduğu bir ortamdır . Bu sebeple oynadığımız takım arkadaşlarımızı birlik ve beraberlik içinde oynamalı karşımızdaki takıma karşı saygılı olmalı ve spor içinde yaptığımız spor dalında uyması gereken birçok kurala uyarak oyunumuzu en güzel şekilde tamamlamamız gerekir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.