Ders Notları

Oyun ve fiziki etkinlikler derslerinde oyuna başlamadan önce birkaç tur koşmanızın, bazı esneme hareketleri yapmanızın nedeni ne olabilir?

3. Sınıf Türkçe Oyun ve fiziki etkinlikler derslerinde oyuna başlamadan önce birkaç tur koşmanızın, bazı esneme hareketleri yapmanızın nedeni ne olabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bunların amacı vücudu ısındırmaktır. Bir anda hızlı ve zorlayıcı hareketler yapmak kalbe ve vücudumuza zarar verebilir. Uzun süre zorlayıcı hareket yapmayan ayak ve kollarımıza kramp girebilir veya çabuk yorulabilir.
Kalbimizde acıyabilir ve sakıncalı durumlar gelişebilir. Onun için biraz hareket etmek, koşmak ve esneme hareketleri ile organları hazırlamak daha sağlıklı ve uzun süreli bir spor yapılmasına yardımcı olur. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Oyun fiziki antremanlar çeşitli spor dalında yapılan araştırmalar ve etkinliklerden önce ısınma hareketi olarak bildiğimiz geçti hareketlerini yapıldığını duyarız. Bu gibi ısınma hareketleri bu gibi etkinliklerden hareketlerden önce vücudumuzun esnemesine hareket etmesini kolaylaştırmaktadır birçok sporcu spora başlamadan önce esneme hareketi yapar kollarını aralıklarını başına hareket ederek zokora hazırlıklı bir şekilde başlar bu şekilde spora hem daha etkin başlar hem de spora daha iyice şekilde yaptığı gözlemlenir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.