Oyunda kazandığınızda veya kaybettiğinizde karşınızdaki kişiye hangi ifadeleri kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Oyunda kazandığınızda veya kaybettiğinizde karşınızdaki kişiye hangi ifadeleri kullanıyorsunuz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Oyunda kazandığınızda veya kaybettiğinizde karşınızdaki kişiye hangi ifadeleri kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Oyunda kazandığım zaman arkadaşlarımı teselli eder ve bir daha ki oyunu onun kazanması için ona destek olurum. Arkadaşlarımla oynadığım oyunları kaybettiğim zaman ise onları tebrik ederim.


“Oyunda kazandığınızda veya kaybettiğinizde karşınızdaki kişiye hangi ifadeleri kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Arkadaşlarım ile oyun oynadığım zaman bazen kazanır bazen kaybederim. Kazandığım zaman arkadaşlarımın beni tebrik etmesini ister ve onların kırılmaması için fazla sevinmem.

Kaybettiğim zaman ise arkadaşlarımı tebrik ederek oyun oynamaya devam ederdim. Arkadaşlarım ile oyun oynarken kazansam da kaybetsem de her zaman nazik ve kibar ifadeler kullanırım. Arkadaşlarımın kırılacağı sözler ve hareketler asla yapmam. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Oyunda kazandığınızda veya kaybettiğinizde karşınızdaki kişiye hangi ifadeleri kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Bir oyun oynadığımız zaman kazansak da kaybetsek de her zaman adil bir şekilde arkadaşlarımızı kutlamalı arkadaşlarımızla nefret beslememeli bir oyunun bize kazandırdıkları güzel kaliteli zamanın kıymetini bilerek oyunun hem kaybedilecek hem de kazanılacak yönlerini olacağını asla unutmamalıyız. Bir oyun eğlenceli vakit geçirmek için oynanılır kazansak da kaybetmezsek de oyunu güzel bir şekilde değerlendirerek oynamalıyız.  
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!