Ders Notları

Özellikle hareket eden cisimlere dokunmak ve onları durdurmaya çalışmak, çeşitli kazalara yol açabilir mi?

3. Sınıf Fen Bilimleri Özellikle hareket eden cisimlere dokunmak ve onları durdurmaya çalışmak, çeşitli kazalara yol açabilir mi? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Evet. Özellikle hareket eden cisimlere dokunmak ve onları durdurmaya çalışmak, çeşitli kazalara yol açabilir. Bu duruma örnek vermek gerekirse ; hızlı bir şekilde koşan arkadaşımıza dokunmamız veya durdurmaya çalışmak onun düşmesine ve yaralanmasına neden olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hareket eden bir cismi durdurmak istediğimiz zaman çeşitli kasabanın ortaya çıkacağını bilebiliriz. Hareket halinde kuvvet uygulanmış 11 canlı veya cansız varlıkların durdurulmak istediği zaman bu gibi kuvveti dengeleyen dedikleri içime kontrol edemedikleri için çeşitli kazanan ortaya çıktı gözlemlenebilir bu durum elbette ki çevremizde birçok örneklerle örnekler indirebilir örneğin çok hızlı bir şekilde araba sürüldüğü zaman bu arabayı durdurmak için yavaşlama özelliği uygulandığı zaman veya durdurmak istediği zaman bir kuvvet uygulamak istediği gözlemlenebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.