Ders Notları

Özgürlük, istediğiniz zaman istediğinizi yapmak mıdır? Tartışınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Özgürlük, istediğiniz zaman istediğinizi yapmak mıdır? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Özgürlük, istediğiniz zaman istediğinizi yapmak mıdır? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Özgürlük istediğimiz zaman istediğimizi yapmak anlamına gelmez. Çünkü başkalarının özgürlüğünü ihlal etmeyecek şekilde insanların istediklerini özgür bir şekilde yapabilecekleri anlamına özgürlük denir.


Özgürlük, istediğiniz zaman istediğinizi yapmak mıdır? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Özgürlük istediğimiz zaman istediğimizi yapmak değildir. Özgürlük Hayat içerisinde başkalarının yaşamlarını kısıtlanma yağacak veya zarar vermeyecek şekilde insanların dilediklerini yapma özgürlüğüne özgürlük denir.

İşte bu nedenle bir vatandaşın Hayat içerisinde dilediğimi yapma hakkı vardır ancak başkasının hakkını ihlal etmediği sürece ve Başkasının hayatına zarar vermediği sürece bütün davranışlarda bulunması konusuna özgürlük ifadesi verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insan özgür olması demek elbette ki istediği her şeyi yapabilmesi anlamına gelmemektedir. Özgür olmak demek elbette ki hak ve özgürlüklerimizden yeterince faydalanmak ve insanlara karşı sorumluluklarımızın farkında olmak çevremizde bilinçli olmak sahip olduğumuz vatan topraklarında özgür bir şekilde yaşamak Ayrıca bitir ve düşüncelerimizi eksikliği ve tam bir şekilde söylememiz gibi temel kavramlar aklımıza gelebilir. Özgürlük elbette ki yalnız bizlere değil toplum içerisinde yaşadığımız için tüm insanlara kapsar.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.