“Özlem” duygusu sizin için ne ifade ediyor?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı “Özlem” duygusu sizin için ne ifade ediyor? konusunu kısaca ele alacağız. 


““Özlem” duygusu sizin için ne ifade ediyor?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Özlem duygusu bence sevdiğin bir insanın veya bir şeyin uzakta olması, onu görmek ve onunla beraber olmak için hissedilen duygudur


““Özlem” duygusu sizin için ne ifade ediyor?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Özlem duygusu bir insana bir şehre , bir insana veya herhangi bir şeye olabilir.

İnsanlar sevdikleri bir insana, kendi memleketlerine veya daha önce yaşamış oldukları bir şehre veya bir yere Özlem duyabilir ve orada iki günlerini hatırlayarak tekrar orada olmayı arzulayabilirler.

Hayatımız değişkendir ve hayatımızda birçok yere gitmek zorunda kalabilir ve sevdiklerimizden uzakta kalmak zorunda olabiliriz.

Bu şekilde uzakta kaldığımız zaman o şehirde veya o insanlarla yakın olmak ister ve bu yakınlık isteğinden dolayı onlara karşı içimizde bir duygu oluşur ki bunun adı özlemdir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“Özlem” duygusu sizin için ne ifade ediyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Özlem kelimesi bizlere bir insana hasret kalmak bir insanı görmediği için üzülmeli ve çok özlemek anlamına gelen bir sözcük olduğunu söyleyebiliriz Özlem elbette ki bazen göremediğimiz sevdiklerimiz için kullanmış olduğumuz bir sözcüktür bazen ise ayrı kaldığımız sevdiklerimize duymuş olduğunuz duyguları anlatan bir kelimedir Özlem her zaman sevilen insanları için söylenen bir sözcüktür sizler de uzakta olan dedeniz nineniz veya arkadaşınızı özleyebilirsiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!