Ders Notları

Para biriktirmek, tasarruflu olmak vatandaşlık görevleri midir? Neden?

3. Sınıf Türkçe Para biriktirmek, tasarruflu olmak vatandaşlık görevleri midir? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Para biriktirmek, tasarruflu olmak vatandaşlık görevleri midir? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Para biriktirmek yada tasarruflu olmak vatandaşlık görevi değildir. Para biriktirmek İnsanların kendi  alışkanlık ve isteğine bağlıdır. Fakat tasarruflu olmak hepimizin yapması gereken bir davranıştır.

Paramızı boşa harcamamalı, ihtiyacımız olan şeyleri almalı gereksiz alışveriş yapmamalıyız. İsraf etmemeli ve dikkatli para harcamayı öğrenmeliyiz. Tasarruflu olmayı öğrenmeli tek para harcarken değil her yönden tasarruflu olmalıyız.


Para biriktirmek, tasarruflu olmak vatandaşlık görevleri midir? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Tasarruflu olmak insan olarak yapmamız gereken bir görevdir. Para biriktirmek insanın içinde bulunduğu duruma göre değişebilir. Bazı insanlar birikim yapmayı severken, bazı insanlar birikim yapamazlar. Para biriktirmek birazda alışkanlık meselesidir.

Para biriktiremesekte, bize verilen parayı idareli kullanmalı, boş yere para harcamamalıyız. Tasarruflu olmayı her zaman huy edinmeli, israf etmekten kaçınmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tüketetmiş olduğumuz tüm ürünleri tasarruflu bir şekilde kullandığımız zaman ülke ekonomimize ve aile bütçemize katkılı olduğumuzu bilmekteyiz. Örneğin ihtiyacımızın olmadığı şekilde elbise aldığımız zaman veya kullanacağımız bir eşya aldığımız zaman tasarruflu olmayacağımız bir davranış sergilemiş oluruz Ayrıca böylece çevreyi kirletmiş ve aile bütçesine Zarar vermiş olabiliriz. Örneğin harçlıklarını biriktirerek önceliği ihtiyaçlarımıza vermek aile bütçesine bir katkıdır. Biriktirdiğimiz harçlıkları okula gideceğimiz zaman ihtiyaçlarımıza harcama veya günlük ihtiyaçlarımız olan kıyafet beslenme gibi ihtiyaçlarımıza harcadığımız zaman anne ve babamıza destek olmuş oluruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.