Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Paramızı ihtiyaçlarımız için harcayabiliriz. Paramızı bilinçli olarak harcayabilmek için her zaman büyüklerimizin bize gösterdiği şekilde harcamalarımızı yapmalıyız.


“Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Paramızı bilinçli harcamak öncelik olarak temel ihtiyaçlarımızı gidermek demektir. Paramızı bilinçli harcayarak paramızı daha verimli ve yararlı şekilde harcamış oluruz. Büyüklerimizin bize öğrettiği gibi paramızı her zaman bilinçli harcamalı ve çevremizde ki kişilere de paralarını her zaman bilinçli şekilde harcamalarını gerektiğini söylemeliyiz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Parasını bilinçli bir şekilde harcayan bir birey her zaman tutumlu ve tasarruflu olmayı bilir elimizde bulunan harçlıklarımız veya sahip olduğumuz paramızı her zaman tasarruf ve doğru bir şekilde kullanmaya Özen göstermeliyiz çünkü yarın bir gün bizi bu paranın rastlamam olup olmayacağını hiçbir zaman anlayamayız örneğin harçlıklarımızı biriktirdiğimiz zaman varsa ihtiyaçlarımız onları alabiliriz örneğin defterimiz yoksa kaderimiz yoksa bu harçlıklarımıza satın alabiliriz ya da çok istediğimiz bir oyuncak varsa satranç oyunu varsa veya sevdiğimiz bir toka varsa bunları harçlıklarımızla satın alabilir hem tutuklu bir şekilde harçlıklarımızı kullanmış oluruz hem de aile bütçesine destek oluruz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!