Ders Notları

Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz?

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Paramızı ihtiyaçlarımız için harcayabiliriz. Paramızı bilinçli olarak harcayabilmek için her zaman büyüklerimizin bize gösterdiği şekilde harcamalarımızı yapmalıyız.


“Paramızı bilinçli harcamak için neler yapabiliriz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Paramızı bilinçli harcamak öncelik olarak temel ihtiyaçlarımızı gidermek demektir. Paramızı bilinçli harcayarak paramızı daha verimli ve yararlı şekilde harcamış oluruz. Büyüklerimizin bize öğrettiği gibi paramızı her zaman bilinçli harcamalı ve çevremizde ki kişilere de paralarını her zaman bilinçli şekilde harcamalarını gerektiğini söylemeliyiz.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Parasını bilinçli bir şekilde harcayan bir birey her zaman tutumlu ve tasarruflu olmayı bilir elimizde bulunan harçlıklarımız veya sahip olduğumuz paramızı her zaman tasarruf ve doğru bir şekilde kullanmaya Özen göstermeliyiz çünkü yarın bir gün bizi bu paranın rastlamam olup olmayacağını hiçbir zaman anlayamayız örneğin harçlıklarımızı biriktirdiğimiz zaman varsa ihtiyaçlarımız onları alabiliriz örneğin defterimiz yoksa kaderimiz yoksa bu harçlıklarımıza satın alabiliriz ya da çok istediğimiz bir oyuncak varsa satranç oyunu varsa veya sevdiğimiz bir toka varsa bunları harçlıklarımızla satın alabilir hem tutuklu bir şekilde harçlıklarımızı kullanmış oluruz hem de aile bütçesine destek oluruz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.