Ders Notları

Paranızı tutumlu kullanmak için neler yaparsınız? Açıklayınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Paranızı tutumlu kullanmak için neler yaparsınız? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Paranızı tutumlu kullanmak için neler yaparsınız? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Paramı tutumlu kullanmak için paramı biriktirir ve gereksiz yere harcamaktan sakınırım. Paramızı tutumlu harcayarak kendimize ve ailemize fayda sağlarız. Paramızı her zaman tutumlu ve faydalı şekilde kullanmalıyız.


“Paranızı tutumlu kullanmak için neler yaparsınız? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Paramızı tutumlu harcamak için önceliğimi her zaman temel ihtiyaçlarımıza vermeliyiz. Bireyler olarak paralarımızı her zaman verimli ve tutumlu şekilde harcamalıyız. Bunu gerçekleştirmek için aldığımız ürünlere her zaman dikkat etmeliyiz. Aldığımız ürünlerin fiyatına, markasına, son kullanım tarihine ve kalitesine özen göstermeliyiz. Bu unsurlara dikkat ederek paramızı tutumlu şekilde harcayabiliriz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ben her zaman ailemden gördüğüm gibi paramı birikim yapmayı ve paramı tasarruflu kullanmayı bilirim paramı nasıl harcayacağıma ve paramı harcayacağımı zamanı neler olduğunu bilmekteyim insanlar öncelikle ellerindeki paraları öncelikle ihtiyaçlarına vermelidir isteklerine ve gereksiz şeylere para harcayarak ihtiyaçlarından yarım kalmamalıdır biz insanlar her zaman birikim yapmayı da bilmeliyiz birikim yaparak ihtiyarsa malında bu parayı kullanabiliriz.

  2. Paramı tutumlu kullanmak için öncelikle elimdeki paramı biriktirmeyi boşa harcamamayı ve öncelikleri ihtiyaçlarıma vermeyi bilmeliyim. Sahip olduğum parayı eğer boş şeylere abur cubura veya ihtiyacım olmayan şeylere harcadığımız zaman isteklerimi karşılamış olur ihtiyaçlarıma ertelemiş olurum bu da elbette ki dikkat etmem gereken en son şey olmalıdır ihtiyaçlarımı öncelik vermediğim ihtiyaçlarımı aldıktan sonra paramı tutumlu bir şekilde biriktirmeyi bilmediğim çünkü zor zamanımızda bizim de bir birikimimiz olması elbetteki çeşitli ihtiyaçların karşılanması için gerekli olacaktır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.