Ders Notları

Paraşütle atlayan sporcu hangi enerjilere sahiptir? Bu sporcuya etki eden hava direnci, onun kinetik enerjisini nasıl etkiler?

7. Sınıf Fen Bilimleri Paraşütle atlayan sporcu hangi enerjilere sahiptir? Bu sporcuya etki eden hava direnci, onun kinetik enerjisini nasıl etkiler? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Paraşütle atlayan sporcu hangi enerjilere sahiptir? Bu sporcuya etki eden hava direnci, onun kinetik enerjisini nasıl etkiler? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Paraşütle atlayan sporcu kinetik enerji ve potansiyel enerjiye sahiptir. Havada durduğu için potansiyel enerjisi, aşağı indiği içinde kinetik enerjiye sahiptir. Sporcuya etki eden hava direnci, onun kinetik enerjisini azaltır. Böylece yere yavaşça inmesini sağlar.


Paraşütle atlayan sporcu hangi enerjilere sahiptir? Bu sporcuya etki eden hava direnci, onun kinetik enerjisini nasıl etkiler? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Paraşütle atlayan sporcunun hem  kinetik enerjisi hemde potansiyel enerjisi vardır. Havada durduğu müddetçe kendisinde potansiyel enerjisi, aşağı inmesi ile beraber hareket kazandığı için de kinetik enerjisi vardır. Sporcuya etki eden hava direnci, onun kinetik enerjisini azaltarak yere daha yavaş inmesini gerçekleştirir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Paraşütle uçan bir sporcu elbetteki enerjiye sahiptir bunlar potansiyel enerji ve kinetik enerji dir paraşütle uçmak için havanın basıncı kuvvet ve çeşitli birçok iş gerektiren yönler gerekir havada duran bir proje sütçü elbetteki potansiyel enerji sağlamaktadır Ayrıca yeni iniyorsa bu kinetik enerjiye dönüşebilmektedir paraşütle uçan birisinin enerjiyi ortaya çıkardığını söyleyebiliriz bu konuda verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim paraşütle uçan birinden hangi tür enerjiler ortaya çıkardığına bu konuda daha yakın bir şekilde anlayarak öğrendim bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.