Peki, yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapıyoruz?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Peki, yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapıyoruz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Peki, yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapıyoruz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan birisi için her zaman destek olmalıyız. Mesela maddi olarak bir yakınımız zor duruma düştüğü zaman ona maddi olarak yardım etmeli ve yükünü hafifletmeliyiz.


“Peki, yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapıyoruz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yakın çevremizde yardıma ihtiyacı olan birisi olduğu zaman karşımızda ki kişiyi incitmeden ona destek olmalıyız. Yaptığımız yardım ve destekleri herkese duyurmadan yapmaya özen göstermeliyiz. Çevremize ve yakınlarımıza destek olmak için her zaman istekli ve gönüllü olmamız gerekmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Peki, yakın çevremizde yardıma ihtiyaç duyan insanlar için neler yapıyoruz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Çevremizde bulunan yardıma ihtiyacı olan birçok insan bulunabilir insanlar her zaman birbirine yardım ettiği zaman Zor zamanlarında ayakta durabilirler örneğin özel insanlar ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken insanlar veya çeşitli sıkıntılara düşmüş olan insanlara her zaman yardım etmek elimizden geleni yapmak oldukça önemlidir örneğin bir evi yapan bir ev satın alan borcu olan ya da küçük çocukları olan ya da çok fazla yaşlı işini göremeyen insanlara yardım etmek oldukça önemlidir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!